Goldratt ~ Łańcuch krytyczny: Projekty na czas
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Łańcuch krytyczny: projekty na czas to lektura obowiązkowa dla kierowników projektów, a także managerów i dyrektorów IT, operacji, którzy chcą dostać do ręki praktyczne narzędzie do planowania i nadzorowania działań w swojej organizacji.
Goldratt po raz kolejny odwraca standardowe myślenie i upór z jakim świat biznesu chce zarządzać zadaniami, czasem i przyspieszać poszczególne elementy zamiast (jak proponuje twórca TOC) nauczyć się zarządzać projektem jako całością.
Sama metoda Łańcucha Krytycznego powstała na zamówienie firmy Statoil, która zwróciła się do Goldratta z prośbą o rozwiązanie ich wyzwań w zarządzaniu projektami. Koncern, aby realizować projekty na czas celowo mnożył przez 4 czasy realizacji poszczególnych elementów a poprzez to znacząco zwiększał koszty każdej budowy platformy wiertniczej. Goldratt po przeanalizowaniu całej ścieżki stwierdził, że zaledwie 40 zadań było prawdziwie krytycznych dla czasowej realizacji, co oznaczało, że zaledwie 0,1% zadań decydowało o powodzeniu lub nie całego działania. Po wprowadzeniu szeregu zmian (szczególnie w myśleniu), organizacja przyspieszyła czas realizacji projektów o ponad 20% a 95% z nich zaczęło kończyć się o czasie.
Książka “Łańcuch Krytyczny” czas odpowiada na pytania:
- Jak skutecznie nadzorować projekty, by kończyły się o czasie?
- Jak definiować cele w projekcie, by były zrozumiałe dla każdego z interesariuszy?
- Jak elastycznie zarządzać pieniędzmi, by nie przekraczać zakła budżetu?
- Dlaczego klasyczne zarządzanie projektami nie działa?
- Jak nie wpaść w pułapkę wielozadaniowości?
- Jak zwinnie nadzorować projekty typowo liniowe?
- Jakie błędy logiczne popełniamy w zarządzaniu projektami i jak je wyeliminować?
- Jak analizować projekty w perspektywie tu i teraz oraz w przyszłości?
- Jak radzić sobie z nieprzewidywalnymi zdarzeniami w projekcie i nie wydłużać czasu jego trwania?
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.