Producenci
O wydawnictwie

Jednym z mniej popularnych tłumaczeń słówka “mint” z języka angielskiego jest “używany, ale w dobrej, (świeżej) kondycji” i tym właśnie ma być lektura książek poświęconych Teorii Ograniczeń. Ma dawać świeże spojrzenie na biznes oparte na logicznym, zdroworozsądkowym myśleniu i praktycznych narzędziach do ciągłego usprawniania organizacji, aby przynosiła zyski teraz i w przyszłości. 

Wydawane przez nas pozycje zapraszają dyrektorów zarządzających i właścicieli firm do innej perspektywy myślenia o organizacji jako o całości przez pryzmat wąskich gardeł i ograniczeń, których nie należy unikać a umiejętnie nimi zarządzać. 

W Teorii Ograniczeń zmiana prowadząca do spektakularnego rozwoju i wzrostu firmy nie pochodzi z inwestycji a z odpowiedniej analizy i podejmowania racjonalnych decyzji biznesowych, które mają uelastycznić procesy, zminimalizować procedury i przywrócić stan flow pomiędzy częściami i obszarami firmy tak, by ta skoncentrowana była na dostarczaniu wartości dla Klientów co przekłada się bezpośrednio na zysk.

Geniusz twórcy TOC - dr E. Goldratta opiera się na zaproszeniu do świata biznesu żelaznej logiki nauk ścisłych i wykazania m.in., że każda sytuacja posiada swoją przyczynę źródłową, każdy konflikt interesów jest do rozwiązania drogą wygrany-wygrany a nie uciekaniem się do “zgniłych kompromisów”, a zachowanie ludzi podyktowane jest systemem miar i ocen, w jakim się oni znajdują. 

Teoria Ograniczeń dostarcza wielu praktycznych odpowiedzi na kluczowe kwestie w prowadzeniu biznesu jak: strategia rozwoju, wyznaczanie celów, liczenie pieniędzy, organizacja procesów produkcji, sprzedaży, dystrybucji z wykorzystaniem eleganckich (czyli prostych w użyciu i wyrafinowanych myślowo) narzędzi.

MintBooks poprzez wydawanie książek, eBooków, chce promować i popularyzować Teorię Ograniczeń w Polsce i za granicą tak, by kolejne firmy i organizacje mogły zmienić się w dobrze prosperujące biznesy.

Jeśli zatem jesteś zainteresowany jak Teoria Ograniczeń może pomóc Ci zarządzać firmą, zapraszamy do lektury: Cel I + Cel II, Wolność Wyboru, Zasady TOC: Zarządzanie ograniczeniami dla wzrostu biznesu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl